Podatekangielski.pl - szybki i efektywny zwrot podatku z Anglii Strona główna Napisz do nas

Zwrot podatku z Wielkiej Brytanii

Zwrot podatku angielskiego

Strona główna | Dodaj do ulubionych | Poleć stronę znajomemu | Praca u nas | Kontakt Poltax-RSS - zawsze pierwsze źródlo informacji

Dlaczego my? Procedura
zwrotu podatku
Jak wypełnić
druki?
Pobierz
formularze
Wylicz zwrot
kalkulator
Nie posiadasz
dokumentów?
Zamów
formy pocztą
Standardy
zwrotu podatku
Pytania
i odpowiedzi
Promocje
i rabaty
Nasza
prowizja
Zwrot podatku
z karty CIS

Rozpocznij zwrot podatku już teraz a otrzymasz zniżkę!

:: Aktualności
:: Wylicz zwrot podatku
:: Oferta biura Poltax
:: Bezpłatne poradniki
:: Oferty pracy
:: Newsletter

Zamów bezpłatny biuletyn z informacjami na temat zwrotu podatków, pracy i życia w Anglii, Irlandii, Holandii, innych krajów UE oraz USA. Więcej
r e k l a m a
:: Pytanie do eksperta

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie w sprawie zwrotu podatku w naszym systemie pomocy? Napisz do naszego eksperta podatkowego. Postaramy się Ci pomóc.
:: Dzwoń tanio do Polski
:: Angielski za darmo
Mamy dla Ciebie w prezencie darmowe ksiażki do nauki języka angielskiego. Pobierz je teraz za darmo wprost do Twojej skrzynki - tutaj...

Ważne informacje podatkowe dla osób prowadzących działalność gospodarczą w Wielkiej Brytanii (Samozatrudnienie).

Polscy budowlańcy na Wyspach czyli - Karta CIS

Najpopularniejszą branżą w jakiej znajdują zatrudnienie nasi obywatele w Wielkiej Brytanii jest budownictwo. Na budowach pracuje tam aż 19% emigrantów. Podstawowym sposobem zatrudnienia jest forma samozatrudnienia w oparciu o kartę CIS ( Construction Industry Scheme ). Wydaję się jednak, że nasi obywatele nie posiadają wystarczającej świadomości praw, a przede wszystkim obowiązków jakie pociąga za sobą rejestracja karty CIS. Co więcej w 2007r system CIS uległ zmianie.

Rejestracja

Aby pracować jako samozatrudniony w budownictwie należy zarejestrować się w systemie Construction Industry Scheme - czyli CIS. Rejestracja ta odbywa się w brytyjskim urzędzie skarbowym, czyli HM Revenue & Customs. Do kwietnia 2007r po rejestracji otrzymywaliśmy najpierw kartę tymczasową CIS4T a następnie stałą CIS4P. Obecnie po rejestracji zamiast sprawdzania karty weryfikacja odbywa się telefonicznie w urzędzie.

Zaświadczenie miesięczne

Nasz kontraktor, czyli pracodawca, z każdą wypłatą dostarczał nam voucher CIS25, na którym wpisywany był przychód oraz potrącenia na podatek i ubezpieczenie. Na voucher CIS25 wpisywane były również nasze koszty związane z wykonywaną pracą ( odzież, narzędzia itp.) Jeżeli to koszty nie były wpisane na voucher nie mogliśmy ich odliczyć. Po 5 kwietnia 2007r zamiast voucheru CIS25 pracodawca wystawia miesięczne podsumowania (statement of earnings).

Podatki i ubezpieczenia

Pracodawca powinien potrącić podatek i ubezpieczenie. Stawka podatkowa wynosi 20% jeżeli jesteśmy zarejestrowani w CIS lub emergency tax 30%, jeżeli takiej rejestracji nie posiadamy. Uwaga: jeżeli pracodawca nie odprowadzał składek na ubezpieczenie, obowiązek ten przechodzi na samozatrudnionego.

Rozliczenia

Po 5 kwietnia każdego roku osoba zarejestrowana w systemie CIS jest zobowiązana na podstawie formularza Tax Return (SA100) rozliczyć się z urzędem w oparciu o otrzymane od pracodawcy zaświadczenia. W przypadku braku takiego rozliczenia do końca stycznia następnego roku, urząd nałoży karę 100GBP. Pocieszający jest fakt, że formularz Tax Return na rok 2007/2008 będzie znacznie uproszczony. Uwaga obowiązek rozliczenia mamy nawet wtedy jeżeli posiadamy kartę CIS a nigdy jej nie użyliśmy.

Kary

Urząd nakłada karę za brak rozliczenia do końca stycznia roku kolejnego po 5 kwietnia. Czyli że termin rozliczenia za rok 2006/2007 upływa 31 stycznia 2008. Kara wynosi 100GBP, ale niestety urząd będzie nakładał taką karę za każdy nie rozliczony rok, czyli kumulacyjnie. W przypadku braku rozliczenia za rok 2002/2003 kara wynosi po 31 stycznia 2006 300GBP, plus 200GBP za rok 2003/2004, plus 100GBP za rok 2004/2005. Łącznie 600GBP! Dodatkowo urząd obciąży nas zaległą kwotą na ubezpieczenie 7,5% jeżeli nie odprowadzał go kontraktor plus odsetki. Zatem kary mogą być naprawdę uciążliwe. Jak mówi Adam Powiertowski z Centrum Usług Finansowych z Poznania - "Rekordowa kara z jaką spotkaliśmy się wśród naszych klientów wynosiła aż 21 000 funtów"

Zmiany

W nowym systemie CIS z samozatrudnienia będą korzystać osoby, które faktycznie wykonują działalność na własny rachunek. "Zakończy się patologia polegająca na rejestrowaniu "martwych” karty CIS i nie korzystanie z samozatrudnienia, a co za tym idzie zmniejszą się kary za brak rozliczeń i niezapłaconych ubezpieczeń” - mówi Adam Powiertowski. Tylko osoby prowadzące własną firmę będą mogły korzystać z CIS, pozostali zostaną uznani za pracowników w systemie PAYE, co wiąże się z koniecznością rejestracji w WRS (Worker Registration Scheme w Home Office).

Współpraca merytoryczna: Adam Powiertowski - ekspert podatkowy z Centrum Usług Finansowych z Poznania współpracującego z Biurem Doradczym POLTAX

Przypominamy!!! Rozliczenie z karty CIS jest obowiązkowe!

Chcesz się rozliczyć z karty CIS?

Tutaj uzyskasz szczegóły jak to zrobić >>

Rejestracja on-line
podatku angielskiego
Abolicja
podatkowa
Ekspresowa realizacja
czeków angielskich
:: Zamów formularze

Zamów komplet formularzy do rozliczenia podatku z Anglii dla siebie lub znajomego wprost do skrzynki e-mail.

:: Kontakt z biurem
:: Polecamy książki
:: Przypomnij mi!

Jeśli wyjeżdżasz do pracy za granicę podaj nam swoje imię i e-maila oraz datę kiedy mamy Ci przypomnieć o Twoim rozliczeniu podatku! Z nami zawsze rozliczysz podatek z zagranicy czas!
:: Do pobrania
:: Partnerzy serwisu
Zobacz pełną listę naszych partnerów oraz jak zostać partnerem. Więcej...

:: Newsy z rynku pracy
13% zniżki dla kart:
13% zniżki na Twoje rozliczenie
Planeta Młodych
13% zniżki na Twoje rozliczenie
ISIC
13% zniżki na Twoje rozliczenie
EURO<26