Podatekangielski.pl - szybki i efektywny zwrot podatku z Anglii Strona główna Napisz do nas

Zwrot podatku z Wielkiej Brytanii

Zwrot podatku angielskiego

Strona główna | Dodaj do ulubionych | Poleć stronę znajomemu | Praca u nas | Kontakt Poltax-RSS - zawsze pierwsze źródlo informacji

Dlaczego my? Procedura
zwrotu podatku
Jak wypełnić
druki?
Pobierz
formularze
Wylicz zwrot
kalkulator
Nie posiadasz
dokumentów?
Zamów
formy pocztą
Standardy
zwrotu podatku
Pytania
i odpowiedzi
Promocje
i rabaty
Nasza
prowizja
Zwrot podatku
z karty CIS

Rozpocznij zwrot podatku już teraz a otrzymasz zniżkę!

:: Aktualności
:: Wylicz zwrot podatku
:: Oferta biura Poltax
:: Bezpłatne poradniki
:: Oferty pracy
:: Newsletter

Zamów bezpłatny biuletyn z informacjami na temat zwrotu podatków, pracy i życia w Anglii, Irlandii, Holandii, innych krajów UE oraz USA. Więcej
r e k l a m a
:: Pytanie do eksperta

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie w sprawie zwrotu podatku w naszym systemie pomocy? Napisz do naszego eksperta podatkowego. Postaramy się Ci pomóc.
:: Dzwoń tanio do Polski
:: Angielski za darmo
Mamy dla Ciebie w prezencie darmowe ksiażki do nauki języka angielskiego. Pobierz je teraz za darmo wprost do Twojej skrzynki - tutaj...

Tanie transfery pieniężne do Polski

Zobacz także artykuł Złoty środek na transfer pieniędzy do kraju

Ile kosztuje wysłanie pieniędzy za granicę? Koszt wysłania przelewu, opłata banku korespondenta, prowizja od wypłaty... Do tego kurs wymiany walut gorszy niż w recepcji hotelowej... Koszty sięgają kilku procent całej sumy. Każdy, kto wysyłał pieniądze wie, że lepiej nie liczyć, ile godzin trzeba było pracować na opłaty bankowe.

Postanowiliśmy sprawdzić jakie są możliwości wysłania przelewu z Angli do Polski?

Po przyjeździe do Wielkiej Brytanii, kiedy w końcu znajdziemy pracę i zaczniemy odkładać ciężko zarobione pieniądze, nadchodzi moment, że chcemy wysłać część lub całość naszych oszczędności do rodzin w Polsce. Jeszcze ze 3-4 lata temu nie było na tym polu zbyt dużego wyboru, jednak dynamiczny rozwój internetu spowodował że jest parę nowych alternatyw.

Bank

Aby wyslać pieniądze przelewem bankowym, potrzebny bedzie międzynarodowy nr konta odbiorcy tzw. SWIFT. Jeżeli nie znamy numeru SWIFT możemy to sprawdzić tutaj: www.swift.przelew.com. Możemy też poprosić osobę w Polsce do której wysyłamy pieniądzę, żeby podała nam ten numer (wszystkie banki prezentują ten kod na swoich stronach internetowych. Opłata za transfer pieniędzy na konto w Polsce np. z banku HSBC to 21 funtów bez wzgledu na kwotę (przelew idzie ok. 3-4 dni roboczych), co przy wyższych kwotach (powyżej 500 funtów) wychodzi taniej niz np. WesternUnion.

Western Union

W Wielkiej Brytanii można wysłać pieniądze przez WesterUnion w kantorach wymiany walut tzw. Money Shop, mają chraktrystyczne żółte logo. Przy kwotach mniejszych od 400 funtów są tańsi jak np. bank, powyżej już wychodzi drożej. W wielu miastach Wielkiej Brytani są punkty WesternUnion z pracownikami mówiącymi po polsku.

MoneyBookers

Wejście Moneybookers do Polski spowodowało, że przesyłanie pieniędzy z UK czy Irlandii do Polski stało się naprawdę tanie.

"Tradycyjne" przelewy z konta bankowego wiążą się z wysokimi opłatami, zazwyczaj w wysokości rzędu 10 do nawet 35 funtów. Istnieje także możliwość uzyskania dodatkowej karty płatniczej do konta za granicą i wręczenie jej osobie, która będzie z niej korzystać w Polsce. Jednak wypłacanie pieniędzy z bankomatu wiąże się zazwyczaj z kilkuprocentową prowizją. Dodatkowo, waluty przeliczane są po niezbyt korzystnym kursie, często dwukrotnie, tzn. najpierw z funtów na euro, a następnie z euro na złotówki i dzieje się to również przy płaceniu kartą. Koszty mogą sięgać nawet 10% wartości transakcji. Nietrudno policzyć, ile godzin musimy pracować, aby zarobić na te opłaty. Na szczęście, nie ma już takiej potrzeby.

Moneybookers to system rozliczania transakcji i przesyłania pieniędzy przez Internet. Jako instytucja finansowa działająca pod nadzorem brytyjskiego nadzoru rynku finansowego FSA (nr rej. 214225), spełnia wymogi kapitałowe zapewniające bezpieczeństwo deponowanych przez klientów środków i prawidłowe przeprowadzanie transakcji - takie, jak w banku. Serwis działa przez szyfrowane połączenie i zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji w Internecie.

Moneybookers to narzędzie pozwalające na bezpieczne wysyłanie i odbieranie pieniędzy drogą email - natychmiast. Można wysyłać pieniądze z karty kredytowej, dokonywać przekazów pieniężnych do i z własnego konta bankowego. Moneybookers można używać do wysłania komuś pieniędzy (uregulować długi ze znajomym, zapłacić za zakupy czy aukcje online...) lub wtedy kiedy ktoś chce przesłać nam pieniądze. Moneybookers jest najlepszym i najtańszym sposobem ponadgranicznego przesyłania pieniędzy, opłata za przelew do Polski bez wgledu na kwotę (czy to jest 10 czy 5000 funtów) wynosi około 1 do 2 funtów!

Moneybookers umożliwia klientom posiadającym adres email bezpieczne i opłacalne przesyłanie i otrzymywanie płatności online w czasie rzeczywistym.

Żeby przesłać pieniądze przez Moneybookers, osoba wysyłająca i osoba odbierająca musi mieć adres e-mail i zarejestrować sie na stronie moneybookers.com. I to wszystko. Ponieważ w Europie obowiązuje ustawa o praniu brudnych pieniędzy, jest limit na przelewy w wysokości ok. 50 funtów dla niepotwierdzonych kont. Jeżeli ktoś chce znieść ten limit i mieć możliwość wysyłania do 7500 funtów co 3 miesiące, trzeba po prostu zarejestrować dane swojego banku i zasilić z tego banku dowolną kwotą np.5 funtów swoje konto moneybookers. Jednokrotne potwierdzenie wystarcza raz na zawsze.

Ponieważ 1 osoba może mieć tylko jedno konto, to osoba która jest w Angli rejestruje swoje dane z Angli i podaje angielski bank, druga osoba z Poski rejestruje dane z Polski i podaje polski bank. Czas trwania przelewu pomiędzy kontami moneybookers jest natychmiastowy. Zasilenie konta moneybookers z konta z banku w Angli trwa ok. 4 dni roboczych (w Polsce eliksirem 1 dzien), przelew z moneybookers na konto w Angli i w Polsce trwa ok. 2 dni roboczych. Strona moneybookers.com jest po polsku i jest dokładnie opisane jak posługiwać się kontem.

Z praktyki można powiedzieć że jest to najtańsze rozwiązanie, umożliwia przelew nawet małych kwot np. 10 funtów, minusem jest potrzebny internet.

Poniżej szybkie porównanie:

Czas Trwania:
Przelew bankowy: 2-5 dni |
Czek: 3-12 dni |
Moneybookers: Czas Rzeczywisty

Koszt - Przekaz Międzynarodowy:
Przelew bankowy: do 30 EURO |
Czek: do 30 EURO + opłata pocztowa |
Moneybookers: koszt ogólny przelewu wynosi 2,30 EURO (ok. 9 zł)

Wymagane dane:
Przelew bankowy: Nazwisko, numer konta, nazwa banku, kod rodzaju i/lub SWIFT/IBAN |
Czek: Nazwisko i adres pocztowy |
Moneybookers: Tylko email

Jak działa Moneybookers? Szybki pomoc.

 • Osoba wysyłająca i odbierająca rejestrują się przez Internet.

 • Wpłacający dokonuje krajowego (np. w UK) przelewu w na konto Moneybookers.

 • Następnie dokonywany jest przelew na konto osoby odbierającej w Moneybookers. Opłata wynosi nie więcej niż 0.50 EUR (ok. 35p).

 • Osoba odbierająca przelewa przez Internet pieniądze na swoje konto w banku. Opłata wynosi 1.80 EUR (ok. 7 zł).
 • Koszt operacji wynosi więc maksymalnie 2.30 EUR (ok. 9 zł). Firma prowadzi również bardzo czytelną politykę wymiany walut, które wymieniane po kursie Europejskiego Banku Centralnego, z marżą 0.95% przypadku EUR, USD i GBP i 1.3% w przypadku innych walut. Jest to kurs korzystniejszy niż kursy skupu i sprzedaży walut w większości kantorów, nie wspominając o bankach, gdzie różnica między ceną kupna i sprzedaży sięga nierzadko 5%.

  Przelewy można również zlecać przez telefon, a wpłat i wypłat można dokonywać za pomocą kart kredytowych.

  Moneybookers to obecnie najprawdopodobniej najlepszy system przesyłania pieniędzy. Inne firmy działające na podobnej zasadzie, pobierają kilkukrotnie wyższe opłaty, a waluty wymieniane są po mało korzystnym kursie, będącym faktycznie dodatkową, ukrytą opłatą. Przelew np. 500 funtów może tam kosztować 10-30 funtów więcej.

  Ile godzin Twojej pracy kosztuje Cię przelew? Nie daj się dłużej wykorzystywać.

  Zapoznaj się z ofertą Moneybookers i zacznij oszczędzać na przelewach kliknij tutaj

  Będąc jeszcze w Polsce najlepiej założyć konto w banku internetowym. Zaletą tych kont jest brak opłat za utrzymanie rachunku. Konta takie oferują np. należący do grupy BRE mBank oraz PKO Inteligo.

  Niezależnie od tego, czy mieszkasz w Polsce, czy za granicą i tylko odwiedzasz kraj, konto bankowe w Polsce bez opłat za utrzymanie - zawsze może się przydać. Umożliwi Ci na przykład tanie przelewy międzynarodowe za pośrednictwem Moneybookers. Nie będziesz również tracił na niekorzystnej wymianie walut, płacąc np. zagraniczną kartą w Polsce.

  Zapoznaj się z ofertą Inteligo - tutaj >>

  Zapoznaj się z ofertą mBanku - tutaj >>

  Więcej o kontach bankowych - tutaj >>

  Podsumowując

  Korzystając z Moneybookers na pewno jest taniej niż w przypadku przesyłania pieniędzy tradycyjnymi przelewami bankowymi czy czekami, koszt ogólny przelewu to około 2.30 EURO (ok. 9 zł). Kurs wymiany walut w Moneybookers jest rowniez bardzo korzystny (w porownaniu np. do kantorów wymiany walut), waluty w Moneybookers wymieniane są po kursie Europejskiego Banku Centralnego, z marżą 0.95% przypadku EUR, USD i GBP i 1.3% w przypadku innych walut. Dodatkowo założenie konta w Moneybookers jest bezpłatne i nie ma opłat za utrzymanie.

  Zobacz także artykuł Złoty środek na transfer pieniędzy do kraju

  Rejestracja on-line
  podatku angielskiego
  Abolicja
  podatkowa
  Ekspresowa realizacja
  czeków angielskich
  :: Zamów formularze

  Zamów komplet formularzy do rozliczenia podatku z Anglii dla siebie lub znajomego wprost do skrzynki e-mail.

  Pracujesz za granicą? Szukasz kredytu lub mieszkania? Zobacz!

  :: Kontakt z biurem
  :: Polecamy książki
  :: Przypomnij mi!

  Jeśli wyjeżdżasz do pracy za granicę podaj nam swoje imię i e-maila oraz datę kiedy mamy Ci przypomnieć o Twoim rozliczeniu podatku! Z nami zawsze rozliczysz podatek z zagranicy czas!
  :: Do pobrania
  :: Partnerzy serwisu
  Zobacz pełną listę naszych partnerów oraz jak zostać partnerem. Więcej...

  :: Newsy z rynku pracy
  13% zniżki dla kart:
  13% zniżki na Twoje rozliczenie
  Planeta Młodych
  13% zniżki na Twoje rozliczenie
  ISIC
  13% zniżki na Twoje rozliczenie
  EURO<26