Podatekangielski.pl - szybki i efektywny zwrot podatku z Anglii Strona główna Napisz do nas

Zwrot podatku z Wielkiej Brytanii

Zwrot podatku angielskiego

Strona główna | Dodaj do ulubionych | Poleć stronę znajomemu | Praca u nas | Kontakt Poltax-RSS - zawsze pierwsze źródlo informacji

Dlaczego my? Procedura
zwrotu podatku
Jak wypełnić
druki?
Pobierz
formularze
Wylicz zwrot
kalkulator
Nie posiadasz
dokumentów?
Zamów
formy pocztą
Standardy
zwrotu podatku
Pytania
i odpowiedzi
Promocje
i rabaty
Nasza
prowizja
Zwrot podatku
z karty CIS

Rozpocznij zwrot podatku już teraz a otrzymasz zniżkę!

:: Aktualności
:: Wylicz zwrot podatku
:: Oferta biura Poltax
:: Bezpłatne poradniki
:: Oferty pracy
:: Newsletter

Zamów bezpłatny biuletyn z informacjami na temat zwrotu podatków, pracy i życia w Anglii, Irlandii, Holandii, innych krajów UE oraz USA. Więcej
r e k l a m a
:: Pytanie do eksperta

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie w sprawie zwrotu podatku w naszym systemie pomocy? Napisz do naszego eksperta podatkowego. Postaramy się Ci pomóc.
:: Dzwoń tanio do Polski
:: Angielski za darmo
Mamy dla Ciebie w prezencie darmowe ksiażki do nauki języka angielskiego. Pobierz je teraz za darmo wprost do Twojej skrzynki - tutaj...

Wydrukuj

Zasady zatrudnienia w Wielkiej Brytanii

Każdy kraj posiada swój własny system ochrony praw pracowniczych - tak samo jest w Wielkiej Brytanii. Warunki zatrudnienia stanowią kwestię do uzgodnienia pomiędzy pracodawcą i tobą. Poradnik na temat swoich praw znajdziesz w dziale Employment Relations na stronie internetowej Departamentu Handlu i Przemysłu:www.dti.gov.uk/er/index.htm

Umowy o pracę

Jest pożądane, jeśli jest to możliwe, aby podpisać umowę o pracę przed przyjazdem do Wielkiej Brytanii. Jeśli oferują ci umowę, sprawdź dokładnie warunki pracy. Upewnij się, że rozumiesz dokładnie, co podpisujesz. Pracodawca będzie w stanie dostarczyć ci kopię w języku angielskim, więc może będziesz musiał ją przetłumaczyć. Sprawdź sposób i warunki zapłaty. Spytaj również o koszty przejazdu i zakwaterowania oraz czy otrzymasz pomoc finansową od pracodawcy i na jakich warunkach.

Prawdopodobnie wynagrodzenie będziesz miał wypłacane przelewem na konto bankowe, więc przygotuj wcześniej odpowiednie dokumenty konieczne do otwarcia rachunku.- Może twój bank będzie ci w stanie pomóc.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze rachunku bankowego możesz go założyć on-line bez wychodzenia z domu. Wystarczy wejść na stronę naszego serwisu, wypełnić interesujący Cię wniosek i czekać na telefon od konsultanta bankowego. Tutaj założysz konto.

Więcej informacji na temat swoich praw pracowniczych w UK uzyskasz na stronie: www.dti.gov.uk/er/pay/contracts-pl810.htm

Warunki pracy

The Working Time Regulations (Regulacje dot. czasu pracy) z 1998 roku, ustalone zgodnie z dyrektywą Komisji Europejskiej dotyczącej czasu pracy obejmują, prawa pracownika i obowiązki pracodawcy odnośnie norm czasu pracy - maksymalny czas pracy, urlopy, zwolnienia lekarskie itp. Generalnie większość pracodawców oczekuje 37.5 godzinnego czasu pracy a zapewniają 4 tygodnie urlopu płatnego, choć mogą zdarzyć się odstępstwa od tej normy.

Aby uzyskać broszurę na ten temat zadzwoń pod numer: 0044 (0) 845 6000 925 lub odwiedź stronę internetową: www.dti.gov.uk/employment/employment-legislation/working-time-regs/index.html

Aby uzyskać dalsze informacje lub pomoc, skontaktuj się z Advisory, Conciliation and Arbitration Service (ACAS), (numer telefonu znajdziesz w książce telefonicznej lub na stronie: www.acas.org.uk) lub z Departamentem Handlu i Przemysłu (Department of Trade and Industry-DTI) pod numerem 00 44 (0) 20 7 215 5000

Zapłata i najniższe krajowe wynagrodzenie

Najniższe krajowe wynagrodzenie zostało wprowadzone 1 kwietnia 1999 roku. Pracownicy pomiędzy 18-21 rokiem życia są upoważnieni do otrzymania minimalnego wynagrodzenia 4.60 funtów na godzinę. Pracownicy powyżej 22 roku życia mogą otrzymać 5.52 funtów na godzinę. Od 1 października 2007r. pracownicy w Wielkiej Brytanii w wieku powyżej 22 lat powinni otrzymywać niemniej niż 5,52 funta za godzinę pracy, zamiast obowiązującej dotychczas 5,35. Osoby młodsze, pomiędzy 18 a 22 rokiem życia powinny zarabiać minimum 4,60 funta, czyli o 0,15 funta więcej niż dotychczas, natomiast najmniejsza stawka dotyczy pracowników poniżej 18 roku życia, mogą się oni domagać płacy powyżej 3,40 funta za godzinę. Te stawki mogą ulec zmianie tylko z powodu opłat za zakwaterowanie lub kosztów szkoleń.

Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc na specjalną linię telefoniczną DTI National Minimum Wage 00 44 (0) 845 6000 678. Informacje te są ponadto dostępne na stronie: www.dti.gov.uk/employment/pay/national-minimum-wage/index.html.

Zgodnie z prawem zasiłki chorobowe wypłacane są po 4 dniu choroby, chociaż niektóre firmy wydłużają ten okres zgodnie z własnymi schematami wypłat zasiłków chorobowych dla pracowników.

Nie ma prawnych wymogów uznania przez pracodawcę związku zawodowego zarówno jako partnera do negocjacji lub jako reprezentanta pracowników, jednakże związki zawodowe istnieją i występują w imieniu załogi w wielu przedsiębiorstwach. Nie ma wymogów prawnych dla istnienia rad pracowniczych i niewiele ich istnieje.

r e k l a m a

Przełom w nauce angielskiego,
niemieckiegp lub hiszpańskiego!

Skuteczna nauka słówek z nativ-speakerem!
Dzięki skutecznemu systemowi nauki
intuiLEARN będziesz przyswajać słówka
znacznie szybciej niż dotąd!
Zobacz...

Wypowiedzenie i wygaśnięcie umowy o pracę

The Adivsory, Conciliation and Arbitration Service (ACAS) ma na celu "poprawę działalności i efektywności organizacji poprzez dostarczanie niezależnych usług mających na celu zapobieganie i rozwiązywanie konfliktów, budowanie harmonijnych związków w miejscu pracy".

W przypadku pojawienia się konfliktów w miejscu pracy, ACAS może służyć pomocą poprzez oferowanie rokowań pojednawczych. Rokowania są dobrowolne i mają na celu zachęcenie obu stron konfliktu do osiągnięcia zgody. ACAS rokuje w zakresie zwolnień pracowniczych, równego wynagradzania, dyskryminacji rasowej i płciowej.

Z ACAS można się skontaktować telefonicznie (numer dostępny w książce telefonicznej w dziale "Information Services". Więcej informacji dostępnych na stronie: http://www.dti.gov.uk/employment/employment-legislation/employment-guidance/page18471.html.

Równe możliwości

Na podstawie ustawy Race Relations Act z 1976 roku, dyskryminacja rasowa jest niezgodna z prawem we wszystkich obszarach życia tj. zatrudnienie, edukacja itp. Nad właściwym przestrzeganiem prawa w tym zakresie czuwa Komisja ds. Równości Rasowej. Dyskryminacja płciowa jest również zabroniona w świetle ustaw Sex Disrimination Acts z 1975 i 1976 roku. Ustawy te regulują zagadnienia związane z zatrudnieniem, edukacją, szkoleniami itp. Kobiety w Wielkiej Brytanii są upoważnione do równego wynagrodzenia w przypadku wykonywania tej samej pracy co mężczyźni. Nad właściwym przestrzeganiem prawa w tym zakresie czuwa Komisja ds. Równych Możliwości.

Drukuj Wydrukuj <<= Wstecz | Dalej =>>

:: MENU: Praca i życie w Anglii:
:: Praca w Anglii - rejestracja
:: Przed wyjazdem do Anglii
:: Poszukiwanie pracy w Anglii
=> Zasady zatrudnienia w Anglii
:: Zakwaterowanie w Anglii
:: Zasiłki w Anglii
:: Opieka medyczna w Anglii
:: Ubezpieczenia społeczne w Anglii
:: Konto w angielskim banku
:: Z lotniska do Londynu
:: Rezydent podatkowy w UK
:: Działalność gospodarcza w UK
:: Nauka angielskiego za darmo

Rejestracja on-line
podatku angielskiego
Abolicja
podatkowa
Ekspresowa realizacja
czeków angielskich
:: Zamów formularze

Zamów komplet formularzy do rozliczenia podatku z Anglii dla siebie lub znajomego wprost do skrzynki e-mail.

:: Kontakt z biurem
:: Polecamy książki
:: Przypomnij mi!

Jeśli wyjeżdżasz do pracy za granicę podaj nam swoje imię i e-maila oraz datę kiedy mamy Ci przypomnieć o Twoim rozliczeniu podatku! Z nami zawsze rozliczysz podatek z zagranicy czas!
:: Do pobrania
:: Partnerzy serwisu
Zobacz pełną listę naszych partnerów oraz jak zostać partnerem. Więcej...

:: Newsy z rynku pracy
13% zniżki dla kart:
13% zniżki na Twoje rozliczenie
Planeta Młodych
13% zniżki na Twoje rozliczenie
ISIC
13% zniżki na Twoje rozliczenie
EURO<26