Podatekangielski.pl - szybki i efektywny zwrot podatku z Anglii Strona główna Napisz do nas

Zwrot podatku z Wielkiej Brytanii

Zwrot podatku angielskiego

Strona główna | Dodaj do ulubionych | Poleć stronę znajomemu | Praca u nas | Kontakt Poltax-RSS - zawsze pierwsze źródlo informacji

Dlaczego my? Procedura
zwrotu podatku
Jak wypełnić
druki?
Pobierz
formularze
Wylicz zwrot
kalkulator
Nie posiadasz
dokumentów?
Zamów
formy pocztą
Standardy
zwrotu podatku
Pytania
i odpowiedzi
Promocje
i rabaty
Nasza
prowizja
Zwrot podatku
z karty CIS

Rozpocznij zwrot podatku już teraz a otrzymasz zniżkę!

:: Aktualności
:: Wylicz zwrot podatku
:: Oferta biura Poltax
:: Bezpłatne poradniki
:: Oferty pracy
:: Newsletter

Zamów bezpłatny biuletyn z informacjami na temat zwrotu podatków, pracy i życia w Anglii, Irlandii, Holandii, innych krajów UE oraz USA. Więcej
r e k l a m a
:: Pytanie do eksperta

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie w sprawie zwrotu podatku w naszym systemie pomocy? Napisz do naszego eksperta podatkowego. Postaramy się Ci pomóc.
:: Dzwoń tanio do Polski
:: Angielski za darmo
Mamy dla Ciebie w prezencie darmowe ksiażki do nauki języka angielskiego. Pobierz je teraz za darmo wprost do Twojej skrzynki - tutaj...

Wydrukuj

Poszukiwanie pracy w Wielkiej Brytanii

EURES ( European Employment Service)

Urzędy pracy w Polsce posiadają informacje na temat miejsc pracy w Wielkiej Brytanii, dostarczonych przez sieć EURES. EURES jest partnerstwem wszystkich służb zatrudnienia w Europejskim Obszarze Gospodarczym, które ma na celu wsparcie swobodnego przepływu pracowników. W systemie EURES umieszczane są oferty pracy oraz aktualizowane informacje na temat warunków życia i pracy w każdym z krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

W krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego pracuje ponad 600 specjalnie wyszkolonych doradców. Ich rola polega na promowaniu mobilności zawodowej w obrębie Europy. Nazywani są EURES doradcami i są wyspecjalizowani w zagadnieniach związanych z zatrudnieniem wewnątrz krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Z EURES doradcami można się skontaktować poprzez urząd pracy lub poprzez stronę internetową podaną poniżej.Adres strony internetowej EURES: www.eures-jobs.com

Obywatele Europejskiego Obszaru Gospodarczego poszukujący zatrudnienia mogą umieścić swoje CV na stronie internetowej. Zarejestrowani pracodawcy używają tej usługi do poszukiwania odpowiednich kandydatów na wolne miejsca pracy i są dzięki temu w stanie skontaktować się z kandydatem bezpośrednio.

Jobcentre Plus

Obywatele Europejskiego Obszaru Gospodarczego mają swobodny dostęp do usług brytyjskich publicznych służb zatrudnienia Jobcentre Plus. Jobcentre Plus posiada sieć urzędów rozsianych po Wielkiej Brytanii, w których personel służy pomocą w znalezieniu pracy na poziomie lokalnym, krajowym lub międzynarodowym. Będąc w Wielkiej Brytanii należy wyszukać numer telefoniczny Jobcentre Plus lub Jobcentre. Można również zadzwonić na specjalną linię Jobseeker Direct on Tel: 0845 606 0234. Wolne miejsca pracy ogłaszane poprzez Jobcentre Plus są również dostępne na stronie internetowej: www.jobcentreplus.gov.uk

UK Employment Agencies (agencje zatrudnienia w Wielkiej Brytanii)

W Wielkiej Brytanii nie wolno pobierać opłat od poszukujących pracy za znalezienie pracy. Jednakże są przypadki, kiedy agencje pobierają opłaty za szkolenie, koszty administracyjne lub badania lekarskie. Zwykle powyższe opłaty powinny być uiszczane przez pracodawcę będącego klientem agencji. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lokalnym urzędem pracy.

Agencje rekrutacyjne stanowią istotne źródło ofert pracy w Wielkiej Brytanii w większości miast. Agencji tych należy szukać pod hasłem Employment Agencies lub Personnel Consultants w książkach telefonicznych lub wyszukiwarkach Yellow Pages. Niektóre agencje zatrudnienia są zarejestrowane w Recruitment & Employment Confederation (REC), - czyli Konfederacji Rekrutacji i Zatrudnienia. REC jest stowarzyszeniem agencji rekrutacyjnych i może służyć pomocą w doborze odpowiedniej agencji. Można zwrócić się do REC i przedstawić poszukiwaną zatrudnienia, a oni powinni przedstawić odpowiednią listę agencji posiadających licencję Departamentu Pracy i Emerytur.

Można się z nimi skontaktować pod adresem:

15 Welbeck Street
London
W1G 9XT
Tel: 020 7009 2100
Website: www.rec.uk.com

Prasa w Wielkiej Brytanii

Główne dzienne gazety stanowią dobre źródło ofert pracy. Następujące gazety posiadają strony internetowe:

1) The Guardian;
2) The Independent;
3) The Times;
4) The Daily Telegraph

Zawodowe czasopisma i gazety dostępne w Wielkiej Brytanii mogą być również użytecznym źródłem wolnych miejsc pracy, zwłaszcza, gdy są znane na świecie. "Benns Media", czyli lista brytyjskich czasopism handlowych jest dostępna w publicznych bibliotekach.

r e k l a m a

Przełom w nauce angielskiego,
niemieckiegp lub hiszpańskiego!

Skuteczna nauka słówek z nativ-speakerem!
Dzięki skutecznemu systemowi nauki
intuiLEARN będziesz przyswajać słówka
znacznie szybciej niż dotąd!
Zobacz...

Związki i stowarzyszenia zawodowe

Jeśli należysz do stowarzyszenia bądź związku zawodowego, postaraj się poprzez nich skontaktować z ich brytyjskim odpowiednikiem. Spytaj się w lokalnej bibliotece o książkę "Trade Associations and Professional Bodies of the UK".

Izby handlowe

Izby handlowe w Wielkiej Brytanii są użytecznym źródłem informacji na temat firm. Więcej informacji udziela Brytyjska Izba Handlowa:

The British Chambers of Commerce London Office
1 st Floor
65 Petty France
St James Park
London, SW1H 9EU
Tel: 0207 654 5800
Fax: 0207 654 5819
Website: www.chamberonline.co.uk
Email:
info@britishchambers.org.uk

Prace sezonowe

Ten rodzaj pracy jest z reguły dostępny podczas miesięcy letnich i zwykle występuje w miejscach tj. hotele, fabryki, farmy, ośrodki wypoczynkowe. Informacje na temat prac sezonowych i stałych można uzyskać z książek poruszających temat pracy za granicą. Są one dostępne w wielu księgarniach i bibliotekach.

Drukuj Wydrukuj <<= Wstecz | Dalej =>>

:: MENU: Praca i życie w Anglii:
:: Praca w Anglii - rejestracja
:: Przed wyjazdem do Anglii
=> Poszukiwanie pracy w Anglii
:: Zasady zatrudnienia w Anglii
:: Zakwaterowanie w Anglii
:: Zasiłki w Anglii
:: Opieka medyczna w Anglii
:: Ubezpieczenia społeczne w Anglii
:: Konto w angielskim banku
:: Z lotniska do Londynu
:: Rezydent podatkowy w UK
:: Działalność gospodarcza w UK
:: Nauka angielskiego za darmo

Rejestracja on-line
podatku angielskiego
Abolicja
podatkowa
Ekspresowa realizacja
czeków angielskich
:: Zamów formularze

Zamów komplet formularzy do rozliczenia podatku z Anglii dla siebie lub znajomego wprost do skrzynki e-mail.

:: Kontakt z biurem
:: Polecamy książki
:: Przypomnij mi!

Jeśli wyjeżdżasz do pracy za granicę podaj nam swoje imię i e-maila oraz datę kiedy mamy Ci przypomnieć o Twoim rozliczeniu podatku! Z nami zawsze rozliczysz podatek z zagranicy czas!
:: Do pobrania
:: Partnerzy serwisu
Zobacz pełną listę naszych partnerów oraz jak zostać partnerem. Więcej...

:: Newsy z rynku pracy
13% zniżki dla kart:
13% zniżki na Twoje rozliczenie
Planeta Młodych
13% zniżki na Twoje rozliczenie
ISIC
13% zniżki na Twoje rozliczenie
EURO<26