Podatekangielski.pl - szybki i efektywny zwrot podatku z Anglii Strona główna Napisz do nas

Zwrot podatku z Wielkiej Brytanii

Zwrot podatku angielskiego

Strona główna | Dodaj do ulubionych | Poleć stronę znajomemu | Praca u nas | Kontakt Poltax-RSS - zawsze pierwsze źródlo informacji

Dlaczego my? Procedura
zwrotu podatku
Jak wypełnić
druki?
Pobierz
formularze
Wylicz zwrot
kalkulator
Nie posiadasz
dokumentów?
Zamów
formy pocztą
Standardy
zwrotu podatku
Pytania
i odpowiedzi
Promocje
i rabaty
Nasza
prowizja
Zwrot podatku
z karty CIS

Rozpocznij zwrot podatku już teraz a otrzymasz zniżkę!

:: Aktualności
:: Wylicz zwrot podatku
:: Oferta biura Poltax
:: Bezpłatne poradniki
:: Oferty pracy
:: Newsletter

Zamów bezpłatny biuletyn z informacjami na temat zwrotu podatków, pracy i życia w Anglii, Irlandii, Holandii, innych krajów UE oraz USA. Więcej
r e k l a m a
:: Pytanie do eksperta

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie w sprawie zwrotu podatku w naszym systemie pomocy? Napisz do naszego eksperta podatkowego. Postaramy się Ci pomóc.
:: Dzwoń tanio do Polski
:: Angielski za darmo
Mamy dla Ciebie w prezencie darmowe ksiażki do nauki języka angielskiego. Pobierz je teraz za darmo wprost do Twojej skrzynki - tutaj...

Wydrukuj

Praca w Wielkiej Brytanii

Pracownicy z ośmiu państw (A8) - Republika Czeska, Estonia, Węgry, Łotwa, Litwa, Polska, Słowacja i Słowenia, mają dostęp do brytyjskiego rynku pracy poprzez system rejestracji pracowników. Rząd Wielkiej Brytanii ma nadzieję, że przyczyni się to do rozwoju ekonomicznego Wielkiej Brytanii, rozszerzy zakres kwalifikacji pracowników w całej Wielkiej Brytanii.

Poprzez otworzenie rynku pracy dla pracowników z krajów A8, Wielka Brytania, w przeciwieństwie do innych krajów członkowski UE, gwarantuje, że osoby, które przyjadą do pracy będą pracować legalnie i będą chronieni przez prawo pracy Wielkiej Brytanii.

Obywatele krajów A8, którzy przebywają w Wielkiej Brytanii, a nie mogą znaleźć pracy, lub którzy nie będą pracować, nie będą miały dostępu do świadczeń takich jak: Income Support (zasiłek dla osób o niskich dochodach), Job Seeker Allowance (zasiłek dla osób o niskich dochodach aktywnie poszukujących pracy), State Pension Credit (wsparcie kredytowe dla osób z niską emeryturą państwową ), Housing Benefit (zasiłek mieszkaniowy) i Council Tax Benefit (zasiłek na podatek lokalny). Ograniczone zostaną również świadczenia na dzieci. Pracownicy rozważający możliwość przyjazdu do Wielkiej Brytanii powinni brać pod uwagę koszty zamieszkania, które są znacznie wyższe w Wielkiej Brytanii niż w Polsce. Na przykład przeciętny koszt wynajęcia dwupokojowego mieszkania w Manchesterze wynosi 450 funtów na miesiąc, w Edynburgu 600 funtów na miesiąc, a w Londynie 800 funtów na miesiąc.

Aby pracować w Wielkiej Brytanii należy posiadać paszport Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego, lub dowód tożsamości kraju członkowskiego Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub Szwajcarii. Wystarczy zarejestrować się w Home Office (biuro zajmujące się migracją zarobkową ). Rejestracja potwierdza, że osoba została formalnie przyjęta w obszar brytyjskiego rynku pracy oraz że osoba ta ma wkład w gospodarkę Wielkiej Brytanii.

Jeśli pracowałeś już legalnie w Wielkiej Brytanii bez przerw przez 12 miesięcy, uzyskasz pełne prawo swobodnego przemieszczania się oraz otrzymasz pozwolenie na pobyt potwierdzające twój status w Europejskim Obszarze Gospodarczym. Te uzgodnienia nie dotyczą obywateli Cypru i Malty. Żadne z krajów członkowskich Unii Europejskiej nie ogranicza prawa swobodnego przemieszczania się pracownikom Cypru i Malty. Cypr i Malta są członkami Commonwealth i jeśli jesteś obywatelem któregoś z tych krajów, możesz ubiegać się o pozwolenie pobytu.

Schemat rejestracji nowych pracowników:

Jeśli jesteś obywatelem jednego z ośmiu nowych państw członkowskich Unii Europejskiej, w tym Polski, musisz zarejestrować się w Home Office, jeśli:

- rozpoczynasz pracę 1-go maja 2004 lub później;
- pracowałeś w Wielkiej Brytanii przed 1-szym maja 2004 bez pozwolenia
- pracujesz na czas określony
- jesteś studentem, który również pracuje.

Nie musisz się rejestrować jeśli:

- pracujesz na zasadzie samozatrudnienia;
- legalnie pracowałeś w Wielkiej Brytanii przez okres 12 miesięcy lub więcej w obecnej pracy do 1-go maja 2004;
- pracowałeś legalnie w Wielkiej Brytanii i pozostajesz w tej samej pracy po 1-szym maja 2004
- dostałeś urlop, aby wjechać do Wielkiej Brytanii jako uczestnik programu Seasonal Agricultural Workers Scheme (pracownik sezonowy) przed 1-szym maja 2004;
- jesteś usługodawcą w Wielkiej Brytanii w imieniu pracodawcy z innego kraju;
- Jesteś również obywatelem Wielkiej Brytanii, innego kraju Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub Szwajcarii;
- jesteś członkiem rodziny (małżonek, dziecko poniżej 21 roku życia) obywatela państwa z Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub Szwajcarii, który pracuje w Wielkiej Brytanii;
- jesteś członkiem rodziny obywatela Szwajcarii lub kraju Europejskiego Obszaru Gospodarczego, który jest studentem, na emeryturze lub na własnym utrzymaniu

Jeśli jesteś wykluczony z rejestracji oznacza to automatycznie, że masz prawo swobodnego przemieszczania się i możesz otrzymać prawo pobytu potwierdzającego twój status w Europejskim Obszarze Gospodarczym.

Musisz zgłosić się do rejestracji jak tylko rozpoczniesz nową pracę.

Jak się ubiegać?

Należy wypełnić formularz, a w nim: twoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, datę urodzenia oraz szczegóły dotyczące zatrudnienia. Formularze dostępne są w centrum dystrybucji, tel: 08705 210 224, lub w Wydziale Wydawania Formularzy, tel: 0870 241 0645. (jeśli jesteś osobą niesłyszącą lub masz problemy ze słuchem, dostępny jest darmowy telefon tekstowy - 0800 3898289), lub do pobrania na stronie internetowej: www.workingintheuk.gov.uk

Wypełniony formularz powinien zostać wysłany pocztą do:

Worker Registration Team
Home Office
Walsall Road
Cannock
WS11 0WS

Formularz musi być wysłany wraz z:

- kopią kontraktu zatrudnienia lub listem od pracodawcy potwierdzającym twoje zatrudnienie;
- 2 zdjęciami;
- paszportem lub dokumentem tożsamości;
- opłatą 70 funtów (szczegóły dostępne na stronie internetowej Home Office).

Jeśli formularz zostanie rozpatrzony pozytywnie, zostaną odesłane do ciebie:

1. Karta rejestracyjna, w której będzie twoje imię i nazwisko, data urodzenia, narodowość i numer referencyjny.Jest ona ważna tak długo, jak długo pozostajesz zarejestrowany.
2. Zaświadczenie rejestracyjne, w formie listu. Zaświadczenie takie pozwala ci pracować u pracodawcy wpisanego do twojego formularza. Kopia tego zaświadczenia zostanie przesłana do pracodawcy. Zaświadczenie traci ważność z dniem, kiedy przestaniesz pracować dla tego pracodawcy.
3. Twój paszport lub dowód tożsamości

Kartę rejestracyjną i zaświadczenie powinieneś przechowywać w bezpiecznym miejscu. W przypadku, kiedy twoja aplikacja zostanie odrzucona, co jest mało prawdopodobne, otrzymasz list odmowny oraz twój paszport lub dowód tożsamości. Zostaną ci również zwrócone pieniądze. Kopia listu odmownego zostanie również przesłana do pracodawcy.

Z początkiem października 2005 opłaty za rejestrację w Worker Registration Scheme w Wielkiej Brytanii wzrosły do 70 funtów. Od 1 października obowiązuje także nowy formularz rejestracyjny - do pobrania również u nas. Nie zmieniły się pozostałe uregulowania dotyczące rejestracji w WRS.

r e k l a m a

Przełom w nauce angielskiego,
niemieckiegp lub hiszpańskiego!

Skuteczna nauka słówek z nativ-speakerem!
Dzięki skutecznemu systemowi nauki
intuiLEARN będziesz przyswajać słówka
znacznie szybciej niż dotąd!
Zobacz...

Zmiana pracy

Jeśli zmieniasz pracę będziesz musiał odnowić swoją rejestrację w Worker Registration Scheme (Rejestracja Pracowników) wypełniając odpowiedni formularz. W kartę rejestracyjną wpisać należy numer referencyjny i szczegóły dotyczące pracodawcy. Otrzymasz następnie nowe zaświadczenie odpowiednie dla nowego pracodawcy. Kopia tego zaświadczenia zostanie przesłana do nowego pracodawcy. Powinieneś zatrzymać nowe zaświadczenie, jak również poprzednie, a także kartę rejestracyjną.

Płacisz tylko za pierwszym razem, kiedy występujesz do Worker Registration Scheme, ale musisz ubiegać się o nowe zaświadczenie za każdym razem kiedy zmieniasz pracę.

Dalsze informacje uzyskasz na stronie internetowej Home Office: www.workingintheuk.gov.uk lub pod numerem telefonu: 00 44 (0) 114 259 4074

Jeśli stracisz pracę

Jeśli stracisz pracę, nie będziesz już zarejestrowanym pracownikiem i nie będziesz mieć prawa do zasiłków, chyba że pracowałeś legalnie w Wielkiej Brytanii 12 miesięcy bez przerw. (Przerwy, w sumie 30-to dniowe, nie będą miały wpływu na świadczenia).

Samozatrudnienie

Jeśli jesteś obywatelem kraju A8, który pracuje na warunkach samozatrudnienia, będziesz miał prawo do zasiłku mieszkaniowego (Housing Benefit) oraz do zasiłku na podatek lokalny (Council Tax Benefit). Jeśli jednak przestaniesz pracować na warunkach samozatrudnienia (z innych przyczyn niż choroba lub wypadek), i nie jesteś w stanie siebie utrzymać, stracisz prawo pobytu na terenie Wielkiej Brytanii i zostaniesz pozbawiony prawa do zasiłków.

Drukuj Wydrukuj Dalej =>>

:: MENU: Praca i życie w Anglii:
=> Praca w Anglii - rejestracja
:: Przed wyjazdem do Anglii
:: Poszukiwanie pracy w Anglii
:: Zasady zatrudnienia w Anglii
:: Zakwaterowanie w Anglii
:: Zasiłki w Anglii
:: Opieka medyczna w Anglii
:: Ubezpieczenia społeczne w Anglii
:: Konto w angielskim banku
:: Z lotniska do Londynu
:: Rezydent podatkowy w UK
:: Działalność gospodarcza w UK
:: Nauka angielskiego za darmo

Rejestracja on-line
podatku angielskiego
Abolicja
podatkowa
Ekspresowa realizacja
czeków angielskich
:: Zamów formularze

Zamów komplet formularzy do rozliczenia podatku z Anglii dla siebie lub znajomego wprost do skrzynki e-mail.

:: Kontakt z biurem
:: Polecamy książki
:: Przypomnij mi!

Jeśli wyjeżdżasz do pracy za granicę podaj nam swoje imię i e-maila oraz datę kiedy mamy Ci przypomnieć o Twoim rozliczeniu podatku! Z nami zawsze rozliczysz podatek z zagranicy czas!
:: Do pobrania
:: Partnerzy serwisu
Zobacz pełną listę naszych partnerów oraz jak zostać partnerem. Więcej...

:: Newsy z rynku pracy
13% zniżki dla kart:
13% zniżki na Twoje rozliczenie
Planeta Młodych
13% zniżki na Twoje rozliczenie
ISIC
13% zniżki na Twoje rozliczenie
EURO<26