Podatekangielski.pl - szybki i efektywny zwrot podatku z Anglii Strona główna Napisz do nas

Zwrot podatku z Wielkiej Brytanii

Zwrot podatku angielskiego

Strona główna | Dodaj do ulubionych | Poleć stronę znajomemu | Praca u nas | Kontakt Poltax-RSS - zawsze pierwsze źródlo informacji

Dlaczego my? Procedura
zwrotu podatku
Jak wypełnić
druki?
Pobierz
formularze
Wylicz zwrot
kalkulator
Nie posiadasz
dokumentów?
Zamów
formy pocztą
Standardy
zwrotu podatku
Pytania
i odpowiedzi
Promocje
i rabaty
Nasza
prowizja
Zwrot podatku
z karty CIS

Rozpocznij zwrot podatku już teraz a otrzymasz zniżkę!

:: Aktualności
:: Wylicz zwrot podatku
:: Oferta biura Poltax
:: Bezpłatne poradniki
:: Oferty pracy
:: Newsletter

Zamów bezpłatny biuletyn z informacjami na temat zwrotu podatków, pracy i życia w Anglii, Irlandii, Holandii, innych krajów UE oraz USA. Więcej
r e k l a m a
:: Pytanie do eksperta

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie w sprawie zwrotu podatku w naszym systemie pomocy? Napisz do naszego eksperta podatkowego. Postaramy się Ci pomóc.
:: Dzwoń tanio do Polski
:: Angielski za darmo
Mamy dla Ciebie w prezencie darmowe ksiażki do nauki języka angielskiego. Pobierz je teraz za darmo wprost do Twojej skrzynki - tutaj...

Z lotniska do Londynu

Kupiłeś bilet na samolot tanich linii i już pakujesz walizki do Londynu? A wiesz, jak się dostaniesz do miasta? Przecież lotniska położone są kilkadziesiąt kilometrów od centrum. Sprawdź więc jeszcze przed podróżą, ile będzie cię kosztował transport z lotniska, i dolicz ten koszt do ceny biletu.

LOTNISKO HEATHROW

Strona internetowa: www.heathrowairport.com

Należy do najbardziej zatłoczonych lotnisk na świecie. Ma cztery terminale i można z niego dolecieć do 180 miejsc w ponad 90 krajach. Na jego terenie bazy posiada prawie 100 linii lotniczych. Zlokalizowane jest na zachód od miasta, jednak można się tam bez przeszkód dostać z centrum Londynu, m.in. autobusami, metrem albo wypożyczonym samochodem. Polaków najbardziej interesuje terminal drugi, bo to z niego odlatują samoloty do krajów europejskich. Na Heathrow lądują samoloty linii British Airways i LOT, łączące Londyn z Warszawą. Jak dojechać z Heathrow do centrum Londynu?

METREM - PICCADILLY LINE

Strona internetowa: www.tfl.gov.uk/tfl/

Z lotniska Heathrow można niebieską linią metra dotrzeć bez przesiadek do samego serca Londynu - stacji Piccadilly Circus. Przejazd trwa ok. 50 minut, a bilet jednorazowy kosztuje 4 funty (24 zł). Kupisz go w automacie lub w kasie biletowej.

AUTOBUSEM - NATIONAL EXPRESS AIRPORT

Strona internetowa: www.nationalexpress.com

National Express Airport łączy lotniska w Wielkiej Brytanii z głównymi miastami. Autobusy z Heathrow do Londynu podstawiane są przy dwóch głównych przystankach autobusowych na lotnisku oraz przy terminalu nr 4. Pojazdy są komfortowe, przestronne i klimatyzowane. Bilet możesz kupić w automacie, przez Internet lub u kierowcy. Cena pojedynczego biletu z Heathrow do centrum Londynu to 10 funtów (59 zł), a powrotnego - 16 funtów (95 zł). Podróż trwa ok. 50 minut, autobusy odjeżdżają co pół godziny.

POCIĄGIEM - HEATHROW EXPRESS

Strona internetowa: www.heathrowexpress.com

Heathrow Express to szybkie pociągi łączące lotnisko z centrum Londynu. Odjeżdżają z Heathrow co 15 minut i w ciągu niespełna 20 minut docierają do stacji Paddington. Każdy z pociągów ma klimatyzowane wagony, duże przestrzenie na bagaże oraz specjalne miejsca dla osób niepełnosprawnych. Bilet kupisz w automacie, przez Internet lub w specjalnych okienkach na stacjach Heathrow i Paddington. Ceny biletów to 13,5 funta (80 zł) za podróż w jedną stronę i 26 funtów (155 zł) za bilet powrotny.

LOTNISKO LUTON

Strona internetowa: www.london-luton.co.uk/pl

Jest jednym z najszybciej rozwijających się w Wielkiej Brytanii portów lotniczych. W ciągu ostatnich 10 lat liczba pasażerów podróżujących z Luton wzrosła czterokrotnie. Lotnisko leży ok. 50 km na północny zachód od centrum Londynu. Na Luton lądują samoloty linii easyJet (loty z Warszawy i Krakowa) i Wizz Air (Poznań, Katowice, Gdańsk i Warszawa). Jak dostać się z Luton do Londynu?

AUTOBUSEM - EASYBUS

Strona internetowa: www.easybus.co.uk

Przez siedem dni w tygodniu easyBus oferuje ekspresowe połączenia minibusami pomiędzy lotniskiem Luton a centrum Baker Street. Ceny zaczynają się od 2 funtów (12 zł) za przejazd. Im wcześniej zamówisz bilet, tym będzie on tańszy. Linia ta nie ma przystanków pośrednich. Autobusy odjeżdżają ze stanowiska nr 4 na zewnątrz głównego terminalu. Cena biletu kupionego w ostatniej chwili to 8 funtów (47 zł) za przejazd w jedną stronę i 12 funtów (70 zł) za bilet powrotny.

AUTOBUSEM - GREEN LINE

Strona internetowa: www.greenline.co.uk

Autobus Green Line linii 757 zapewnia ekspresowe połączenie pomiędzy lotniskiem Luton a centrum Londynu. Jeśli podróżujesz grupą większą niż 15 osób, zadzwoń pod numer +44 (0) 1582 584 478 (od poniedziałku do piątku, od 9 do 17) i zarezerwuj bilety. Przejazd w jedną stronę kosztuje 10,5 funta (62 zł), a w obie 15 funtów (90 zł). Autobusy do Londynu kursują przez całą dobę co 15-20 minut.

POCIĄGIEM - THAMESLINK

Strona internetowa: www.thameslink.co.uk

Podróż koleją z lotniska Luton do stacji King's Cross w centrum Londynu trwa ok. 35 minut. Bezpłatne autobusy w 10 minut dowożą pasażerów z terminali (stanowisko 1) na dworzec kolejowy. Pociągi odjeżdżają co kilkanaście minut. Bilet w jedną stronę kosztuje 12,1 funta (72 zł), a w dwie strony 20,8 funta (123 zł).

LOTNISKO STANSTED

Strona internetowa: www.stanstedairport.com

To czwarte pod względem liczby pasażerów lotnisko w Wielkiej Brytanii. Obsługuje ponad 22 mln podróżnych rocznie. Leży ok. 40 minut jazdy pociągiem (Stansted Express) od centrum Londynu. Na Stansted lądują samoloty linii Ryanair (Bydgoszcz, Gdańsk, Kraków, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Wrocław). Jak dojechać z lotniska Stansted do centrum Londynu?

POCIĄGIEM - STANSTED EXPRESS

Strona internetowa: www.stanstedexpress.com

Najszybciej dotrzemy do centrum stolicy, korzystając ze Stansted Express. Pociągi odjeżdżają co 15 minut, a podróż do stacji Liverpool Station trwa do 45 minut. Pociąg ma klimatyzowane wagony, duże przestrzenie bagażowe oraz specjalne miejsca dla niepełnosprawnych. Bilet można kupić w Internecie, w automacie lub w specjalnych okienkach na stacjach Stansted Airport i Liverpool Station. Bilet w jedną stronę kosztuje 15 funtów (90 zł), a powrotny 25 funtów (150 zł). Można również wysiąść wcześniej - na stacji Tottenham Hale, wtedy bilet w jedną stronę będzie o 50 pensów (2,8 zł) tańszy, a w dwie strony - o 2 funty (12 zł).

AUTOBUSEM - NATIONAL EXPRESS AIRPORT

Strona inernetowa: www.nationalexpress.com

Podobnie jak z lotniska Heathrow, ze Stansted również kursują autobusy National Express. Linia A6 łączy lotnisko Stansted z dworcem Victoria. Autobusy odjeżdżają co 10 minut, 24 godziny na dobę. Co 30 minut wyrusza autobus linii A7 - również w kierunku Victorii, a co pół godziny można wsiąść do autokaru jadącego do London Stratford. Bilet powrotny kosztuje 16 funtów (95 zł), pojedynczy 10 funtów (60 zł).

Tanie loty - rezerwacja biletów lotniczych.

Dzięki poniższej wyszukiwarce tanich lotów, możesz wybrać najlepszą ofertę tanich lotów i w wygodny sposób (on-line) zakupić tanie bilety lotnicze oraz ułożyć optymalny plan podróży. Dzięki zastosowaniu unikalnego rozwiązania informatycznego masz pewność, że decydujesz się na najtańsze możliwe do uzyskania w danej chwili bilety lotnicze.

LOTNISKO GATWICK

Strona internetowa: www.gatwickairport.com

Obsługuje ponad 32 mln pasażerów rocznie. Chociaż Gatwick położone jest 45 km od północnego Londynu, posiada dobrą komunikację z centrum. Lotnisko ma 2 terminale. British Airways i Centralwings wożą pasażerów do Krakowa, a te drugie dodatkowo do Warszawy. Jak dostać się z Gatwick do Londynu?

AUTOBUSEM - NATIONAL EXPRESS AIRPORT

Strona internetowa: www.nationalexpress.com

Z lotniska Gatwick też odjeżdżają autobusy National Express. Są podstawiane przy dwóch głównych przystankach autobusowych i przy terminalu nr 4. Podróż do centrum Londynu zajmuje ok. 1,5 godziny. Bilet pojedynczy kosztuje 6,6 funta (40 zł), a powrotny 12,2 funta (72 zł).

POCIĄGIEM - GATWICK EXPRESS

Strona internetowa: www.gatwickexpress.co.uk

Z lotniska Gatwick do centrum Londynu najszybciej dotrzemy koleją Gatwick Express. Podróż trwa ok. pół godziny, a pociągi nie zatrzymują się na żadnej innej stacji. Bilety można kupić w Internecie, w automacie lub w specjalnych okienkach na stacjach Gatwick i Victoria Station. Ceny wynoszą 14 funtów (85 zł) w jedną stronę i 25 funtów (150 zł) w obie.

POCIĄGIEM - SOUTHERN TRAINS

Pociągi linii Southern Trains, kursujące co 15 minut, są wolniejsze niż Gatwick Express, ale za to tańsze i zatrzymują się na stacjach pośrednich. Podróż z lotniska do centrum stolicy trwa 50 minut, a bilet kosztuje tylko 9 funtów (53 zł).

A MOŻE SAMOCHÓD?

Jeśli uznasz, że najlepszym sposobem na dotarcie do Londynu i poruszanie się po mieście jest wypożyczony samochód, nic prostszego. Na każdym lotnisku swoje biura mają przedstawicielstwa firm takich, jak Hertz (www.hertz.co.uk), Avis (www.avis.co.uk), Europcar (www.europcar.co.uk) i Alamo (www.alamo.co.uk). Samochód zwykle można wynająć na lotnisku, a zwrócić w centrum Londynu. Konkurencja jest duża, więc ceny mogą zaczynać się już od 17 funtów (100 zł) za dzień. Wynajmując samochód, upewnij się, że:

- opłata za wjazd na lotnisko jest wliczona w cenę wynajmu,
- masz przy sobie prawo jazdy,
- kary za niedotrzymanie terminu lub krótkie spóźnienie nie są wygórowane,
- auto posiada ubezpieczenie.

Najlepiej wykup na czas wynajmu ubezpieczenie na siebie. Podobnie jak bilet lotniczy, auto możesz zamówić przez Internet, a cena będzie tym niższa, im wcześniej złożysz rezerwację.

Źródło: Praca i Życie za Granicą - Magdalena Gignal

Drukuj Wydrukuj <<= Wstecz | Dalej =>>

:: MENU: Praca i życie w Anglii:
::
Praca w Anglii - rejestracja
:: Przed wyjazdem do Anglii
:: Poszukiwanie pracy w Anglii
:: Zasady zatrudnienia w Anglii
:: Zakwaterowanie w Anglii
:: Zasiłki w Anglii
:: Opieka medyczna w Anglii
:: Ubezpieczenia społeczne w Anglii
:: Konto w angielskim banku
=> Z lotniska do Londynu
:: Rezydent podatkowy w UK
:: Działalność gospodarcza w UK
:: Nauka angielskiego za darmo

Rejestracja on-line
podatku angielskiego
Abolicja
podatkowa
Ekspresowa realizacja
czeków angielskich
:: Zamów formularze

Zamów komplet formularzy do rozliczenia podatku z Anglii dla siebie lub znajomego wprost do skrzynki e-mail.

:: Kontakt z biurem
:: Polecamy książki
:: Przypomnij mi!

Jeśli wyjeżdżasz do pracy za granicę podaj nam swoje imię i e-maila oraz datę kiedy mamy Ci przypomnieć o Twoim rozliczeniu podatku! Z nami zawsze rozliczysz podatek z zagranicy czas!
:: Do pobrania
:: Partnerzy serwisu
Zobacz pełną listę naszych partnerów oraz jak zostać partnerem. Więcej...

:: Newsy z rynku pracy
13% zniżki dla kart:
13% zniżki na Twoje rozliczenie
Planeta Młodych
13% zniżki na Twoje rozliczenie
ISIC
13% zniżki na Twoje rozliczenie
EURO<26