Podatekangielski.pl - szybki i efektywny zwrot podatku z Anglii Strona główna Napisz do nas

Zwrot podatku z Wielkiej Brytanii

Zwrot podatku angielskiego

Strona główna | Dodaj do ulubionych | Poleć stronę znajomemu | Praca u nas | Kontakt Poltax-RSS - zawsze pierwsze źródlo informacji

Dlaczego my? Procedura
zwrotu podatku
Jak wypełnić
druki?
Pobierz
formularze
Wylicz zwrot
kalkulator
Nie posiadasz
dokumentów?
Zamów
formy pocztą
Standardy
zwrotu podatku
Pytania
i odpowiedzi
Promocje
i rabaty
Nasza
prowizja
Zwrot podatku
z karty CIS

Rozpocznij zwrot podatku już teraz a otrzymasz zniżkę!

:: Aktualności
:: Wylicz zwrot podatku
:: Oferta biura Poltax
:: Bezpłatne poradniki
:: Oferty pracy
:: Newsletter

Zamów bezpłatny biuletyn z informacjami na temat zwrotu podatków, pracy i życia w Anglii, Irlandii, Holandii, innych krajów UE oraz USA. Więcej
r e k l a m a
:: Pytanie do eksperta

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie w sprawie zwrotu podatku w naszym systemie pomocy? Napisz do naszego eksperta podatkowego. Postaramy się Ci pomóc.
:: Dzwoń tanio do Polski
:: Angielski za darmo
Mamy dla Ciebie w prezencie darmowe ksiażki do nauki języka angielskiego. Pobierz je teraz za darmo wprost do Twojej skrzynki - tutaj...

Abolicja podatkowa a zwrot podatku z Wielkiej Brytanii

:: Abolicja podatkowa w praktyce - poradnik dla Polaków pracujących za granicą w latach 2002-2008 >>
:: Abolicja podatkowa już po wakacjach >>
:: Abolicja podatkowa uchwalona >>
:: Tutaj jesteś: :: Abolicja podatkowa a zwrot podatku z Wielkiej Brytanii

Abolicja podatkowa w praktyce - poradnik dla Polaków pracujących za granicą w latach 2002-2008. Zobacz pełny opis >>

Polacy pracujący za granicą - głównie w Wielkiej Brytanii - nie będą musieli płacić w Polsce podatku od uzyskanych za granicą dochodów - zapowiedział na konferencji prasowej 3 kwietnia 2008 premier Donald Tusk. Premier wraz z ministrem finansów Jackiem Rostowskim przedstawili wyniki prac nad tzw. ustawą abolicyjną. Jak powiedział premier, "Ci, którzy w latach 2002-2007 pracowali za granicą (np. w Anglii) i pracując płacili podatek na miejscu, będą mogli wrócić do kraju i nie będą musieli płacić podatku za ten czas w Polsce".

Trudno przewidywać, czy abolicja podatkowa spowoduje falę powrotów z Wielkiej Brytanii i Irlandii. Należałoby się zastanowić, czy przypadkiem, aby zachęcić do powrotu, nie należałoby również faktycznie obniżyć podatków w Polsce i naprawdę ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej w kraju, aby było to równie łatwe, jak na Wyspach.

Wydaje się jednak, że abolicja podatkowa w Polsce skłoni również wiele osób również do odzyskania podatku zapłaconego w Wielkiej Brytanii.

Skoro bowiem nie trzeba już płacić podatku w Polsce, to uzyskany zwrot z Wielkiej Brytanii nie będzie zwiększał zobowiązań podatkowych w Polsce, tak jak to było dotychczas. Stąd o ile kiedyś występowanie o zwrot podatku brytyjskiego się po prostu mogło nie opłacać (jeśli ktoś chciał to zrobić zgodnie z prawem i zapłacić należny podatek w Polsce), to teraz oznacza "czysty" dochód bez żadnego ryzyka. Ponadto wiele osób, które zatajały dochód z zagranicy nie występowało o zwrot podatku w obawie, że spowoduje to przesłanie informacji z brytyjskiego do polskiego urzędu podatkowego i w konsekwencji – problemy podatkowe.

Ponieważ podatek można odzyskać kilka lat wstecz, można się spodziewać, że poza wnioskami o zwrot podatku w Polsce, abolicja spowoduje zwiększenie liczby wniosków o zwrot podatku z Wielkiej Brytanii za lata ubiegłe.

Do końca 2006 roku umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania z Wielką Brytanią zawierała tzw. metodę odliczenia proporcjonalnego, co powodowało, że pracujący tam Polacy musieli dopłacać podatek w Polsce, gdyż w Polsce podatki są wyższe i dochód ten był opodatkowany wyższym podatkiem niż ten już zapłacony w UK, stąd konieczne było dopłacenie różnicy. Od 2007 roku obowiązuje korzystniejsza umowa i dochody z pracy w UK są zwolnione z podatku.

Dzięki przygotowanym przez rząd rozwiązaniom, osoby, które pracowały w Wielkiej Brytanii do roku 2006 również nie będą musiały płacić podatku; a osoby, które już podatek zapłaciły, mogą liczyć na jego zwrot. Rozwiązanie te obejmą lata 2002-2007. Wcześniejsze zobowiązania podatkowe uległy przedawnieniu.

Osoby, które nie dokonały rozliczenia podatku za te lata, będą miały możliwość umorzenia powstałych zaległości podatkowych, które bezpośrednio dotyczą dochodu uzyskanego z pracy za granicą, wraz z jakimikolwiek odsetkami za zwłokę. Konieczne będzie złożenie wniosku do urzędu skarbowego, wraz z zaległym zeznaniem podatkowym i udokumentowaniem osiągniętych za granicą dochodów" - powiedział minister Rostowski. Osoby, które rozliczyły się prawidłowo, będą mogły złożyć wniosek o zwrot. Dla ułatwienia całego procesu, ministerstwo przygotuje wzory obu wniosków.

Dodatkowo zostanie wprowadzona ulga, która będzie dotyczyła dochodów osiągniętych za granicą począwszy od 2008 roku, która faktycznie zwolni z podatku dochody z krajów, z którymi umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania takiego zwolnienia nie przewiduje.

Osoby, które pracowały w Wielkiej Brytanii i Irlandii, często zapłaciły tam wyższy podatek, niż należał się od uzyskanego dochodu. Kwota wolna od podatku w Wielkiej Brytanii jest rzędu 5000 funtów (jest ona zwiększana każdego roku podatkowego), podobnej wysokości jest kwota wolna od podatku w Irlandii. Stąd często istnieje możliwość odzyskania podatku, jeśli był zapłacony od kwoty wolnej od podatku. W Irlandii dodatkowo istnieje możliwość odzyskania nadpłaconych składek na ubezpieczenie społeczne.

Aby uzyskać zwrot podatku z Wielkiej Brytanii zarejestruj się online tutaj.

Zobacz także

:: Abolicja podatkowa w praktyce - poradnik dla Polaków pracujących za granicą w latach 2002-2008 >>
:: Abolicja podatkowa już po wakacjach >>

Rejestracja on-line
podatku angielskiego
Abolicja
podatkowa
Ekspresowa realizacja
czeków angielskich
:: Zamów formularze

Zamów komplet formularzy do rozliczenia podatku z Anglii dla siebie lub znajomego wprost do skrzynki e-mail.

:: Kontakt z biurem
:: Polecamy książki
:: Przypomnij mi!

Jeśli wyjeżdżasz do pracy za granicę podaj nam swoje imię i e-maila oraz datę kiedy mamy Ci przypomnieć o Twoim rozliczeniu podatku! Z nami zawsze rozliczysz podatek z zagranicy czas!
:: Do pobrania
:: Partnerzy serwisu
Zobacz pełną listę naszych partnerów oraz jak zostać partnerem. Więcej...

:: Newsy z rynku pracy
13% zniżki dla kart:
13% zniżki na Twoje rozliczenie
Planeta Młodych
13% zniżki na Twoje rozliczenie
ISIC
13% zniżki na Twoje rozliczenie
EURO<26